petek temizleme

PETEK TEMİZLEME FAYDALARI

Petek Temizleme ile kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz.
• Bütün radyatörlerde yüksek ısı verimi sağlarsınız.
• En uzak olan radyatörünüz bile daha iyi ısınmasını sağlarız.
• Doğalgaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.
• Kombi pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.
• Temizlik sırasında kullandığımız petek koruyucu ilaç sayesinde peteklerin içinin paslanmasını gideriyorsunuz.

PETEK TEMİZLEME NEDEN YAPTIRILMALI?

Petek Temizleme işini büyük bir zahmetmiş gibi görüyor ve yaptırmıyorsunuz. Zamanında yapılmayan petek temizliği nedeniyle kış boyunca ısınma sorunları yaşamanız muhtemeldir. Peteklerin içerisinde biriken atıklar nedeniyle peteklerin içerisi dolacak ve siz ne kadar kombiyi açarsanız açın petekler ısınmayacak. Bunun yanında peteklerin kısa sürede soğuyacaktır. İşte bu durumda petek temizliği yapılmadığı için kombinizden gereken verimi alamayacaksınız.

Petek temizleme yaptıranlar aslında ne kadar kolay bir iş olduğunu fark edeceklerdir. Evinize veya iş yerinize gelen firma çalışanlarımız peteklerin içini temizlemek için tazyikli su ve ilaçlar kullanmaktadır. Bu ilaçlar ve su yardımı ile peteklerin içleri yıkanarak ilk günkü gibi temiz olmaktadır. Kombi tesisatının içleri de temizlenmektedir. Bunun yanında kombinin bakımı da yapılmaktadır. Kombi bakımı sırasında kombinin temizliği de yapılarak herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Petek temizliği yaptırırken çağırdığınız tesisat firmasına dikkat etmeniz gerekir. Biz petek temizliğini petekleri içlerini tazyikli su ve temizleyiciler ile yıkayarak gerçekleştirmekteyiz. Petek temizleme peteklerin içlerinin havası alınmak olarak düşünebilirsiniz. Ev ve iş yeri sahipleri de gerçek anlamda petek temizliğinin faydalarını yapıldığını bilmediği için gelen firma yetkililerine güvenmektedir. Ama asıl yapılması gereken petek temizliği bu şekilde peteklerin içlerinin yıkanarak atıkların giderilmesi ile oluşmaktadır.

Petek Temizleme Süresi

Düzenli olarak yapılırsa petek temizlemenin faydaları kış boyunca rahat etmekte, doğalgaz ve elektrik faturasından tasarruf etmektedir. Ayrıca yapılan petek temizleme sayesinde ise yaşanabilecek olası doğal gaz kaçakları ve diğer tehlikelere karşı gerekli önlemlerde alınmış olmaktayız. Petek temizliği için kış başlamadan firma yetkililerimize ulaşarak gerekli yardımı alabilirsiniz. Ayrıca birçok kombi markasının bakımları da yine firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunların yanında haftanın her günü çalışan firma çalışanlarımız dilediğiniz zaman evinizde veya iş yerinizde olarak sizlere yardımcı olmaktadır

Dem Teknik olarak sizlere Petek temizleme, kombi bakım ve arıza, klima bakım ve arıza alanlarında profesyonel hizmet vermekteyiz.